Blog

Bina Cephelerinin Kaplanmasının Avantajları

Bina cephelerinin kaplanması, uzun yıllardır enerji tasarrufu için tercih edilen uygulamalardandır. Bina cephelerinin kaplanmasının avantajları oldukça fazladır. Binalarımızın dış duvarlarından, cephesinden kaynaklı ısı kayıpları, binanın tüm ısı kayıp alanları içinde %40 pay ile en yüksek ısı kayıp alanlarından biridir.

 

Bina duvarlarına dıştan, cepheden ısı yalıtım levhaları kaplanması ve son kat sıvalı olarak uygulanması neticesinde yapılan işleme mantolama veya cephe kaplaması denir.

 

Bina duvarlarını ve cephesini yağmur, kar, dolu, fiziki etkenler gibi etkilere karşı koruyarak bina cephesinin, duvarlarının, duvarları içindeki ek malzemelerin korunmasını sağlayarak binanın ömrünü uzatır.
Mantolama sayesinde bina dış cephesi yağmur, kar gibi iklim şartlarından korunduğu için bina içinde su, nem ve rutubet, donatısında korozyon gibi problemleri olmaz ve bina içi hava kalitesi yükselir.
Binanın dış duvarları ve cephesinin ısı yalıtımını sağladığı için binanın yakıt giderleri düşer, enerjiden tasarruf sağlar. Aynı zamanda binanın ısıtma ve soğutma ihtiyacı nedeniyle kullandığı ısı enerjisinin yarattığı CO2 karbondioksit) salınımını da azaltarak atmosfere daha az karbon salınmasını ve havanın daha az kirlenmesini sağlar.

 

Bina cephelerinin kaplanmasının avantajları, fazla olmakla birlikte özellikle yaz ve kış aylarında sağladığı enerji tasarrufu ile tercih edilmektedir. Sizler de bu konu hakkında bilgi almak için kısa bir araştırma yapabilirsiniz.
Mantolamanın binanıza sağladığı fiziksel faydaların yanında, mantolama sayesinde bina cepheniz daha sağlam, daha estetik ve güzel bir görünüm kazanır.

Yazın sıcak havanın klima ile kışın soğuk havanın doğalgaz faturaları ile hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine zarar verdiği bir gerçektir.

 

Binanın dış cephesinin yalıtım malzemeleriyle kaplanması anlamına gelen mantolama evinizde iklim değişikliği ile mücadelede büyük rol oynuyor. Mantolama ile elektrik ve yakıt harcamalarında yüzde 50’lere varan tasarruf sağlanıyor.

 

Yaşam standartlarımızı doğrudan etkileyen bina yalıtımları yakıt, elektrik ve enerjiden tasarruf sağlamakla kalmıyor sağlığımızı da koruyor. Düşünüldüğü gibi pahalı bir uygulama olmayan mantolama yöntemi, uzun vadede hesaplandığında harcadığınız parayı kısa zamanda amorti ediyor. Bina cephelerinin kaplanmasının avantajları, kullanıldığı sürece daha fazla fark edilmekte ve bundan dolayı tavsiye de edilmektedir.

 

Devamını Oku

Kış Bahçesi Nedir?

Peyzaj, uzun yıllardır çok önemli bir düzenlemedir. Özellikle de müstakil evler veya şirketlerin bahçe düzenlemesini yaparak daha kaliteli hale getiren alandır. Doğayla ilgili planlama ve tasarım kavramlarını inceleyen bu alan, birçok alanı bir araya getirerek çok güzel işler ortaya çıkarmaktadır. Kış bahçesi nedir sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sanat, mimarlık ve mühendisliği bir arada kullanarak bahçeniz ve çevrenizin en iyi şekilde görünmesini sağlayarak sizlere kaliteli hizmet sunmaktadırlar. Disiplinli bir iş olan peyzaj, üniversitelerin de birçok bölümünde dersi verilen ve bu yönde personel yetiştirilen bir iştir.

Bir yüzyıldan fazla süredir dünyada varlığını gösteren ve mükemmel işlere imza atılan peyzaj mimarlığı, bahçelerde olduğu gibi turizm alanları, maden ocakları gibi çeşitli yerlerde de hizmet vermektedir.

KIŞ BAHÇESİ NEDİR ? NE İŞE YARAR ?

Peyzaj firmalarından danışmanlık hizmeti alarak kolaylıkla karar verebileceğiniz gibi, internetten de araştırma yaparak peyzaj ve peyzaj firmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Parklar, dinlenme tesisleri, sulak alanlar ve bunun gibi birçok yerde faaliyet gösteren peyzaj firmaları, kaliteli hizmet doğrultusunda varlıklarını sürdürerek tasarım harikası işler ortaya çıkarmaktadırlar. Kış bahçesi nedir diye sorduğumuzda, peyzaj firmalarının ortaya çıkardığı en iyi işlerdendir diyebiliriz.

 

Bahçenin kelime anlamı, içerisinde sebze, meyve ve bitkiler yetiştirilen aynı zamanda da kenarları çit veya duvarlarla örülmüş alandır. Bu alanların en güzel şekilde değerlendirilmesi ve göze hitap etmesi için bahçe düzenlemesi yapılmakta ve peyzaj firmaları da bu düzenlemeler doğrultusunda hizmet vermektedir.

 

Özellikle geçtiğimiz yıllara oranla çok sık tercih edilen bir uygulama olan bahçe düzenlemesi, mükemmel tasarımlar ile bulunduğunuz alanları en iyi şekilde düzenlemektedir. Öncelikle bahçenin krokisini oluşturan peyzaj firmaları, bulunan ölçülere göre planlar yapmakta ve alana en uygun dekorasyon araçları ile bitkileri belirlemektedir.

 

Japon bahçesi, zen bahçesi, kaya bahçesi, kış bahçeleri ve klasik bahçe seçenekleri ile hizmet veren peyzaj firmaları, isteğiniz üzere de tasarımlar yapabilmektedir. Birçok çiçek ve bitkiyi birbirleri ile uyumlu olacak şekilde kullanan peyzaj mimarları, en kaliteli ve albenisi olan görüntüyü oluşturmak için de çaba sarf etmekte ve amaçlarına ulaşmaktadırlar.

Kış bahçesi nedir diye sorarsak kısaca kapalı alanda oluşturulan hobi bahçesidir diyebiliriz. Peyzaj firmaları en kaliteli personelleri ile peyzaj uygulamalarınız için hizmet vermekte ve uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli ve şık alanlar oluşturmaktadır.

 

Devamını Oku

Silikon Cephe’de Kalite

Silikon Cephe

Silikon cephe özellikle son dönemlerde oldukça sık bir biçimde kullanılan cephe sistemlerinden bir tanesidir. Özellikle günümüzde yeni yapıların daha sık yapılmaya başlanması ile cepheler ile birlikte yapıların iç ve dış kısımlarında bir çok yeni malzeme kullanımı söz konusu olmuştur. Silikon cephe de onlardan bir tanesidir. Özellikle cephe konusu yapıların dış kısımlarının neredeyse tamamını temsil ettiğinden ve yapının bir çok özelliğini tamamen ortaya çıkardığından silikon cephe kullanımı yukarıda da bahsettiğimiz üzere artık özellikle yeni yapılarda oldukça sık bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Peki silikon cephe’nin diğer cephelerden farkı nedir ve neden bu kadar sık tercih edilir?

Cevabını yazımızın devamında anlatacağız.

Silikon cephe’nin diğer cephelerden farkı

Silikon cephelerin diğer cephelerden oldukça fazla farklı yönü mevcuttur. Öncelikle silikon cepheler diğer cephelere göre hem daha hafif hem de daha kullanışlıdır. Bunun yanı sıra estetiksel anlamda da binanızın her zaman yeni ve kaliteli görünmesine sebep olmaktadır. Silikon cephelerde ısı ve ses yalıtımı daha net bir şekilde kullanışlılığını gösterirken diğer cephelerde aynı kalite pek fazla görülmemektedir. Silikon cephelerin kullanımı oldukça kolay ve dinamiktir ve yapının her zaman aynı kalitede kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle son dönemlerde silikon cephe kullanımı oldukça fazla biçimde artmaya başlamıştır. Temizlik konusu da silikon cephenin avantajlarından bir tanesidir. Dış yapı temizliği genel olarak pek kolay olmayan bir işlemdir fakat silikon cephe üzerinde kir biriktirmemek ile beraber zaman içerisinde biriktirdiği kir de uzun vadede diğer cephelerin yaptığı birikimler ile aynı derecede değildir. Bu da silikon cephe kolaylıklarından bir tanesi olarak gösterilebilir.

Silikon cephe fiyatları

Silikon cephe fiyatları genel olarak firmadan firmaya göre değişim gösterse de genel olarak il genellerinde hep aynı düzeydedir. Silikon cephe fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan hususların en başında illerin kendilerine göre yapısal özelliklerinin olmasıdır. Piyasa da bu konuda oldukça belirli bir unsur olmakla birlikte piyasadaki bazı iniş çıkışlarla da fiyatlar genel anlamda değişkenlik gösterebilir durumdadır. Silikon cephe yaptırmak konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan bir tanesi aslında fiyat değil kalitedir. Çünkü her zaman yüksek fiyatta olan işlemlerin genel olarak kaliteli olduğu zannedilmektedir. Fakat bu yanlış bir algıdır.

Bu sebepten dolayı öncelikle iyi bir firma bulmalı ve kaliteli bir hizmet almak için harekete geçmelisiniz.

 

Devamını Oku

Otomatik Sistemler

Otomatik sistemler, hayatımızın birçok alanında fark etmesek de kullanılan sistemlerdir. Genel olarak yapıların kapılarında ve benzeri alanlarında hep otomatik ürünler kullanılmaktadır. Her yerde yaygınlaşmasıyla da artık manuel detayların yok olması görülebilir.

OTOMATİK KEPENK NEDİR?

Otomatik kepenk, genel olarak dükkanlarda ve benzeri yapılarda güvenlik amacı ile kullanılan kepenklerin uzamktan kumandalar ile insan gücüne gerek kalmadan kolaylıkla açılıp kapanmasına verilen isimdir. Günümüzde güvenliği sağlamak amacı ile bir çok önlem alınmaktadır. Her alanın kendine uygun bazı önlem yöntemler mevcuttur. Dükkanlar ve benzeri yapılar için de kepenk sistemleri oldukça önemli bir önlem yöntemidir. Yaşanabilecek bazı hırsızlıkların önüne geçmek amacı ile kepenkler kullanılmaktadır. Fakat normal kepenkler insan gücü ile açılıp kapandığından ve yeteri kadar sağlam olmadığından bazı  tehlikeli durumlara yol açabilmektedir. Bu nedenle artık bir çok yapıda otomatik kepenk kullanılmaktadır.

OTOMATİK KEPENK FİYATLARI

Otomatik kepenk fiyatları genel olarak hangi kepenk türünü tercih edeceğinize göre değişmektedir. Bu nedenle herhangi bir seçim yapmadan fiyat belirlenmesi ön görülemez. Firmamız en uygun fiyatları ve seçenekleri ile tercihlerinize ulaşmanız için en önemli basamak görevini üstlenmektedir.

FOTOSELLİ KAPI NEDİR?

Fotoselli kapı, neredeyse her binada gördüğümüz otomatik kapılardandır. Bu da diğer otomatik sistemler gibi insan gücüne gerek duymaksızın çalışır ve üstün düzey konfor sağlar. Genel olarak iş merkezlerinde oldukça fazla bulunan fotoselli kapılar, algılamalı yapıları ile insan geçişlerini algılayarak açılıp kapanmaktadır. Fotoselli kapı sistemleri sadece kolaylıkları bakımından değil estetik görüntüyü güzelleştirdikleri için de geniş bir alan yelpazesinde tercih edilmektedir.

FOTOSELLİ KAPI FİYATLARI

Fotoselli kapı fiyatları genel olarak yine firmadan firmaya göre değişkenlik arz etse de tercih ettiğiniz kapının çeşidine, camlı olup olmamasına, desenli olup olmamasına göre değişir. Bunun yanı sıra fotoselli kapı fiyatları konusunda belirleyici bir diğer unsur ise tercih edeceğiniz kapının ölçüleridir.

 

Devamını Oku

Ferforje

FERFORJE NEDİR ?

Ferforje sistemleri demirden şekil verilerek yapılan korkuluk, kapı, yatak başlıkları, sehpalar, vitrinler, şezlonglar, aynalar ve benzeri ürünlere verilen isimdir. Lüks görüntüsü ve oldukça mükemmel estetik dış görüntüsü sebebi ile oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle eski zamanlardaki tarihi yapılarda eski ürünlerden yapılmış ferforje korkuluklara çok sık rastlayabilirsiniz. Günümüzde antika şekilde yalı ve benzeri yapılarda da sık olarak karşılaşabilirsiniz. Yeni sistemde özellikle sanayi ve fabrikaların gelişmesi ile beraber daha kaliteli makinelerin ve malzemelerin kullanılması ile ferforje sistemleri daha kapsamlı ve lüks hale getirilmiştir. Eski dönemlerde Osmanlı Kapılarında da kullanım alanları vardır. Yeni yapılarda ise eski görüntü kazandırmak amacı ile sık olarak kullanılmaktadır.

FERFORJE ÜRÜNLERDE NELERE DİKKAT ETMELİ ?

Teknoloji ve sanayi her ne kadar gelişse de hala kalite için bazı önemli noktalar dikkate alınmalıdır. Ferforje sistemlerinde de kalite oldukça önemlidir. Eksen Cephe bu konuda diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi ferforje sistemlerinde de son derece kaliteyi esas alarak çalışmaktadır. Gerek tüm hammaddeler gerek ise montalama işlemlerinde her zaman kaliteyi esas alarak memnun kalmanız için tüm fırsatlarımızdan yararlanmanızı sağlıyoruz.

FERFORJE FİYATLARI

Ferforje fiyatları genel olarak piyasadaki her firmada değişiklik göstermektedir. Fakat geniş çaplı olarak bakar isek fiyat belirlenmesindeki en önemli noktalardan bir tanesi ferforje ölçüleridir. Bunun dışında verilen emekte çoğu zaman firma politikasında fiyat belirlemek açısından önemlidir.

Devamını Oku

Pergola Sistemleri

PERGOLA SİSTEMİ NEDİR ?

Pergola sistemleri genellikle cafelerde, orman içerisindeki evlerde, teraslarda, balkonlarda ve benzeri alanlarda sık olarak kullanılan bir sistemdir. Özellikle yaz aylarında kullanılan pergola sistemleri, güneşli günlerde güneşin zararlarından korunmak ve gölgelik bir alan oluşturmak amacı ile kullanılmaktadır. Teraslarda veya çiçekli bahçelerde ise bitkileri gölgelik alanda korumak amacı ile kullanılmaktadır. Genel olarak her cafede görebileceğiniz bu sistem kolay kullanımı sayesinde bir çok alanda tercih edilmektedir.

Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılmaktadır. Hem koruma amaçlı hem de estetik açısından oldukça güzel bir görüntüye sahiptir. Günümüzde yüksek oranda artan lüks binalar ve yavaşca yok olmakta olan doğanın, ağaçları ve bitkileri baz aldığımızda balkon veya teraslarımızı sera haline getirebilir ve pergola sistemleri ile bitkilerinizi ve yeşil alanınızı koruyabilirsiniz.

PERGOLA SİSTEMİ FİYATLARI

Pergol sistemlerinde fiyat belirleyici unsur ilk başta yapılacak olan alanın ölçüleridir. Alan ne kadar geniş olur ise fiyat o kadar artacaktır. Daha sonrasında ise kullanılan malzemeye göre fiyatta değişiklikler gözlemlenebilir.

Firmamız pergola sistemlerinde oldukça kaliteli malzemeler kullanmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ve uzman montaj ekibimiz ile güvenilir bir şekilde montajlarınızı gerçekleştirip hayat kalitenizi ve konforunuzu yükseltmek adına hizmetinizdeyiz…

 

Devamını Oku

Kış Bahçesi

Kış bahçesi özellikle kış aylarında kullanılan ve özellikle çocuklu ailelerin konforu açısından oldukça önemli bir detaydır. Kış bahçesi sistemi tamamen sistematik bir şekilde işlenmekte ve özellik ile son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir sistem haline gelmiştir. Özellikle özgürlüğü ve rahatı seven insanlarımız için evde sıkılmamak ve açık bir cam çatı ile evde yaptıkları keyfi devam ettirmek amacıyla da sıkça kullanılmaktadır. Ülkemizde çok olmasa da yaklaşık 15-25 yıldır kullanılan kış bahçeleri konfor düzeyi en üst derecede ısı yalıtımına da sahiplerdir.

Yaz aylarında yaşadığınız bahçe keyiflerini kış aylarında da yaşamanız amacıyla montajı gerçekleşen kış bahçelerine talep oldukça yüksektir. Kış bahçesi istenilen türden yapılabilir. Özellikle dekor olarak tamamen cam kaplama veya istenilen diğer ürün grupları kullanılarak yapılabilir. Balkon ve teraslarda da kullanılabilir. Fakat bunun için kullanacağınız alanın belirli ölçülerdeki genişliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Kış aylarında ısı yalıtımı sayesinde çocuklarınız için güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. İçerisinde dekorunu kendi yarattığınız kış bahçenizde yemek alanı, çocuklarınız için oyun alanı, dinlenme alanı veya kitap okuma alanı gibi çeşitli alanlar yaratarak konfor ve keyfi bir arada yaşayabilme şansını yakalayabilirsiniz.

Zevk ve tercihlerinizi baz alarak kış bahçesi için  renkli camlar da kullanabilirsiniz. Kapılarınız yine isteğinize bağlı olarak camlarınızla beraber sürgülü veya sabit  biçimde olabilir. Kış bahçenizi tamamen bir bahçe görüntüsüne yine istediğiniz ve tercih ettiğiniz dekor biçimine göre düzenleyebilirsiniz. Montaj sırasında istediğiniz bazı değişiklikler de uygulanabilmektedir.

Kış bahçeleri kaliteli malzemeler ile yapıldıkları taktirde oldukça uzun yıllar kullanım şartına sahip olabilirler. Özellikle bu durumda bazı hava şartlarını düşünmemiz gerekir. Kar, yağmur veya fırtına gibi doğal hava şartlarına karşı dayanıklı olan camlar sayesinde kış aylarında güzel günler geçirmek artık hiç zor değil. Kış bahçesi için bir firma ile anlaşmadan önce kaliteli olduğundan emin olup o şekilde bir seçim yapmanız siz ve cebiniz açısından oldukça yararlı bir püf nokta olacaktır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

 

Devamını Oku

Kış Bahçesi ile Kışın Keyfini Doyasıya Çıkarın !

Kış Bahçesi Nedir ?

Kış bahçesi yaz aylarında yaşadığınız bahçe keyfini kış aylarında da rahatlıkla, güvenle ve konforla yaşamanız için son teknoloji ürünler ile evinizin balkon, teras, bahçe gibi herhangi uygun bir konumuna yaptırabileceğiniz yapılardır. Özellikle son dönemde oldukça sık tercih edilen kış bahçesi yaşam kalitesini daha fazla arttırdığı dolayısıyla büyük ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği kış bahçeleri küçük çocukların daha kaliteli bir şekilde büyümesinde büyük rol oynamaktadır.

Kış Bahçesi Kullanımı Kolay Mıdır, Neden Tercih Etmeliyim ?

Kış bahçesi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar vardır. Bu hususları yazımızda ele alacağız. Öncelikle ön veya arka profilde kullanılan camların kaliteli olması, ince ve dayanıklı olması (özellikle ön profil için) önemli bir unsurdur. Bunun yanı sıra kış bahçesi yalıtımına da dikkat etmelisiniz. Kaliteli bir yalıtım sistemi, kış bahçenizin daha uzun ömürlü olmasını, ve güvenle uzun yıllar kullanımının gerçekleşmesini sağlayarak büyük bir konfor sağlar. Aynı zamanda estetiksel olarak güzel bir görüntü oluşturduğu için de tercih edilir. Özellikle geniş bahçelere ve teraslara yapılan kış bahçeleri dikkat çekecek düzeyde iyi bir görüntü oluşturur. Kış bahçenizi istediğiniz camdan veya isteğinize bağlı diğer materyaller ile yaptırmanız ve içini tamamen kendi zevkinize göre düzenleyebilmeniz mümkün. Çocuklarınız kış bahçesi içerisinde yemek yiyebilir, uyuyabilir, oynayabilir ve daha birçok aktivite ile kaliteli zaman geçirebilir. Kullanılan camların kış aylarındaki yüksek sıcaklıklara ve dışarıdan gelebilecek sert darbelere karşı da ayrıca dayanıklı olması tercih edilmesindeki bir diğer sebeptir. Yaz aylarında da güneşin kavurucu sıcaklarından korunabilirsiniz. Kolay temizlenebilmesi sayesinde özellikle kadınların tercihleri arasındadır.

Kış Bahçesi Fiyatları

Kış bahçesi fiyatları genel olarak kullanılan malzemelerin ve kullanılacak alanın ölçülerine göre değişkenlik gösterebilir. Tamamen cam kaplı bir kış bahçesi diğerlerine göre biraz daha maliyetli olabilir. Apartmanda yaşıyorsanız balkonunuza yaptıracağınız kış bahçesinin ölçüsü küçük olacağından dolayı fiyatlar daha düşük olabilir. Onun dışında büyük bahçe alanlarına yapılan kış bahçeleri ortalama 3 bin – 5 bin arasında değişebilir.

 

Devamını Oku

Otomatik Kepenk Sistemleri

Güvenlik Önleminizi Alın!

Otomatik kepenk sistemleri dükkan, iş yeri, restoran vb. yerlerde kapı ve pencereleri kapatmak amaçlı kullanılan güvenlik sistemleridir. Geçmişten günümüze uzanan bir sistem olmasıyla birlikte geçmiş zamanlarda daha basit hali kullanılmaktadır.

Eski tip kepenklerde tahta, demir ya da saç malzemeli kapaklar kullanılırdı. Buda fazla bir güvenlik sağlamadığı gibi açıp kapatmakta zorluk çıkartırdı. Açıp kaparken darbe aldığı için ayrıca kötü bir görüntü oluştururdu. Otomatik kepenkler eski tip kepenklerin aksine uzaktan kumanda ile müdahale imkanı sağlamaktadır. Hiçbir fiziki güç gerektirmeden açılıp kapanan bu ürünler yapıldığı malzeme bakımından da bir hayli dayanıklıdır.

Otomatik Kepenk Fiyatları

Pek çok avantajı bulunan otomatik kepenk fiyatları kullanılacağı alan, malzeme, ölçü ve model bakımından farklılık göstermektedir. Yeni sistemle hazırlanan kepenkler genellikle alüminyum, çelik ya da galvaniz malzemelerden üretilmektedir. Bu malzemeler hem daha sağlam hem de farklı şekiller alabilmektedir. Uzun ömürlü olan bu sistemlerin kullanıldığı diğer bir alana garajlardır. Garajlarda araç içindeyken kumandayla rahatlıkla açıp kapayabilirsiniz.

Dış görünüşe önem veren ev, iş yerleri, cafe sahipleri genel olarak bu sistemi tercih etmektedirler. Bu sistem başka malzemelerle de kombin edilebilir. Tamamen sizin yaratıcılığınıza göre hazırlanmaktadır.

Eksen Otomatik Kepenk Sistemleri

Eksen otomatik kepenk sistemleri son teknolojiyle üretilmiş yüksek güvenlik sağlayan ürünlerdir. Her türlü garanti seçeneği imkanı sunan firmamız dekoratif olarak da kullanılan ürünler üretmektedirler. Ürün kategorisine göz atmak için linke tıklamanız yeterlidir. Ürün ve sistem bilgisi, fiyat vb. konularda bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

Devamını Oku

Pergola Sistemleri

Pergola Sistemi Nedir?

Pergola aslında Latin kökenli bir kelime olmakla birlikte saçak anlamını taşımaktadır. Pergola sistemleri ise dış mekanlarda yaşam ortamı oluşturabilmek için kullanılan sistemlerdir.

Yazları güneşten, kışları yağmur ve kardan koruyan bu sistem sayesinde dilediğiniz mekanı yaşam alanına çevirebilirsiniz. Üstü açık mekanın tente ve plaka ile kapanmasından oluşmaktadır. İsteğe göre tenteden çiçek vb. sarkıtabilirsiniz. Kış aylarında bu ürünlere ek yan çevrelerini cam ile kaplayabilirsiniz.

Genellikle en çok tercih edilen motorlu pergola sistemi olmaktadır. Otomatik motoru sayesinde kolaylık sağlamaktadır.

Otomatik Pergola Sistemleri

Otomatik pergola sistemleri led ürünlere oranla daha çok tercih edilir. Uzaktan kumandası sayesinde nerede olursanız olun kolaylıkla hareket ettirmenizi sağlar. Bu sistemler her türlü hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

Yine bu sistemlere ek parçalar ile kışın soğuk havalardan rahatlıkla korunabilirsiniz.

Pergola Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Pergola sistemleri dört mevsim balkon, restoran, cafe, teras, bahçe vb. mekanlarda dört mevsim tercih edilmektedir. Özellikle bahçeli alanlar da güneşten korunmak amaçlı kullanılmaktadır.

Bu sistemler sadece havadan korunmak için kullanılmaz. Havuzlar da kapama amaçlı da kullanılmaktadır. Kullanımı daha da çeşitlendirmek gerekirse belediyelerin yürüyüş alanları ve bazı yürüyüş alanlarında da bu sistemlerle karşılaşmaktayız.

Eksen Cephe Pergola Sistemi

Eksen cephe uzun yıllardır cephe sistemleri olarak faaliyetini göstermektedir. Birçok başarılı projeye adım atmış firmamız ile kaliteyi ve uygun fiyatı buluşturuyoruz. %100 müşteri odaklı çalışan eksen cephe ile sizde uzun yıllar kullanacağınız son model pergola sistemlerine sahip olabilirsiniz.

 

Devamını Oku