FERFORJE NEDİR ?

Ferforje sistemleri demirden şekil verilerek yapılan korkuluk, kapı, yatak başlıkları, sehpalar, vitrinler, şezlonglar, aynalar ve benzeri ürünlere verilen isimdir. Lüks görüntüsü ve oldukça mükemmel estetik dış görüntüsü sebebi ile oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle eski zamanlardaki tarihi yapılarda eski ürünlerden yapılmış ferforje korkuluklara çok sık rastlayabilirsiniz. Günümüzde antika şekilde yalı ve benzeri yapılarda da sık olarak karşılaşabilirsiniz. Yeni sistemde özellikle sanayi ve fabrikaların gelişmesi ile beraber daha kaliteli makinelerin ve malzemelerin kullanılması ile ferforje sistemleri daha kapsamlı ve lüks hale getirilmiştir. Eski dönemlerde Osmanlı Kapılarında da kullanım alanları vardır. Yeni yapılarda ise eski görüntü kazandırmak amacı ile sık olarak kullanılmaktadır.

FERFORJE ÜRÜNLERDE NELERE DİKKAT ETMELİ ?

Teknoloji ve sanayi her ne kadar gelişse de hala kalite için bazı önemli noktalar dikkate alınmalıdır. Ferforje sistemlerinde de kalite oldukça önemlidir. Eksen Cephe bu konuda diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi ferforje sistemlerinde de son derece kaliteyi esas alarak çalışmaktadır. Gerek tüm hammaddeler gerek ise montalama işlemlerinde her zaman kaliteyi esas alarak memnun kalmanız için tüm fırsatlarımızdan yararlanmanızı sağlıyoruz.

FERFORJE FİYATLARI

Ferforje fiyatları genel olarak piyasadaki her firmada değişiklik göstermektedir. Fakat geniş çaplı olarak bakar isek fiyat belirlenmesindeki en önemli noktalardan bir tanesi ferforje ölçüleridir. Bunun dışında verilen emekte çoğu zaman firma politikasında fiyat belirlemek açısından önemlidir.