Kış bahçesi özellikle kış aylarında kullanılan ve özellikle çocuklu ailelerin konforu açısından oldukça önemli bir detaydır. Kış bahçesi sistemi tamamen sistematik bir şekilde işlenmekte ve özellik ile son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir sistem haline gelmiştir. Özellikle özgürlüğü ve rahatı seven insanlarımız için evde sıkılmamak ve açık bir cam çatı ile evde yaptıkları keyfi devam ettirmek amacıyla da sıkça kullanılmaktadır. Ülkemizde çok olmasa da yaklaşık 15-25 yıldır kullanılan kış bahçeleri konfor düzeyi en üst derecede ısı yalıtımına da sahiplerdir.

Yaz aylarında yaşadığınız bahçe keyiflerini kış aylarında da yaşamanız amacıyla montajı gerçekleşen kış bahçelerine talep oldukça yüksektir. Kış bahçesi istenilen türden yapılabilir. Özellikle dekor olarak tamamen cam kaplama veya istenilen diğer ürün grupları kullanılarak yapılabilir. Balkon ve teraslarda da kullanılabilir. Fakat bunun için kullanacağınız alanın belirli ölçülerdeki genişliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Kış aylarında ısı yalıtımı sayesinde çocuklarınız için güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. İçerisinde dekorunu kendi yarattığınız kış bahçenizde yemek alanı, çocuklarınız için oyun alanı, dinlenme alanı veya kitap okuma alanı gibi çeşitli alanlar yaratarak konfor ve keyfi bir arada yaşayabilme şansını yakalayabilirsiniz.

Zevk ve tercihlerinizi baz alarak kış bahçesi için  renkli camlar da kullanabilirsiniz. Kapılarınız yine isteğinize bağlı olarak camlarınızla beraber sürgülü veya sabit  biçimde olabilir. Kış bahçenizi tamamen bir bahçe görüntüsüne yine istediğiniz ve tercih ettiğiniz dekor biçimine göre düzenleyebilirsiniz. Montaj sırasında istediğiniz bazı değişiklikler de uygulanabilmektedir.

Kış bahçeleri kaliteli malzemeler ile yapıldıkları taktirde oldukça uzun yıllar kullanım şartına sahip olabilirler. Özellikle bu durumda bazı hava şartlarını düşünmemiz gerekir. Kar, yağmur veya fırtına gibi doğal hava şartlarına karşı dayanıklı olan camlar sayesinde kış aylarında güzel günler geçirmek artık hiç zor değil. Kış bahçesi için bir firma ile anlaşmadan önce kaliteli olduğundan emin olup o şekilde bir seçim yapmanız siz ve cebiniz açısından oldukça yararlı bir püf nokta olacaktır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Alüminyum doğrama ,Kompozit cephe kaplama ,Kış bahçesi , Cam ofis bölme, Cam cephe ,Paslanmaz saçak