Pergola Sistemi Nedir?

Pergola aslında Latin kökenli bir kelime olmakla birlikte saçak anlamını taşımaktadır. Pergola sistemleri ise dış mekanlarda yaşam ortamı oluşturabilmek için kullanılan sistemlerdir.

Yazları güneşten, kışları yağmur ve kardan koruyan bu sistem sayesinde dilediğiniz mekanı yaşam alanına çevirebilirsiniz. Üstü açık mekanın tente ve plaka ile kapanmasından oluşmaktadır. İsteğe göre tenteden çiçek vb. sarkıtabilirsiniz. Kış aylarında bu ürünlere ek yan çevrelerini cam ile kaplayabilirsiniz.

Genellikle en çok tercih edilen motorlu pergola sistemi olmaktadır. Otomatik motoru sayesinde kolaylık sağlamaktadır.

Otomatik Pergola Sistemleri

Otomatik pergola sistemleri led ürünlere oranla daha çok tercih edilir. Uzaktan kumandası sayesinde nerede olursanız olun kolaylıkla hareket ettirmenizi sağlar. Bu sistemler her türlü hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

Yine bu sistemlere ek parçalar ile kışın soğuk havalardan rahatlıkla korunabilirsiniz.

Pergola Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Pergola sistemleri dört mevsim balkon, restoran, cafe, teras, bahçe vb. mekanlarda dört mevsim tercih edilmektedir. Özellikle bahçeli alanlar da güneşten korunmak amaçlı kullanılmaktadır.

Bu sistemler sadece havadan korunmak için kullanılmaz. Havuzlar da kapama amaçlı da kullanılmaktadır. Kullanımı daha da çeşitlendirmek gerekirse belediyelerin yürüyüş alanları ve bazı yürüyüş alanlarında da bu sistemlerle karşılaşmaktayız.

Eksen Cephe Pergola Sistemi

Eksen cephe uzun yıllardır cephe sistemleri olarak faaliyetini göstermektedir. Birçok başarılı projeye adım atmış firmamız ile kaliteyi ve uygun fiyatı buluşturuyoruz. %100 müşteri odaklı çalışan eksen cephe ile sizde uzun yıllar kullanacağınız son model pergola sistemlerine sahip olabilirsiniz.