Silikon Cephe

Silikon cephe özellikle son dönemlerde oldukça sık bir biçimde kullanılan cephe sistemlerinden bir tanesidir. Özellikle günümüzde yeni yapıların daha sık yapılmaya başlanması ile cepheler ile birlikte yapıların iç ve dış kısımlarında bir çok yeni malzeme kullanımı söz konusu olmuştur. Silikon cephe de onlardan bir tanesidir. Özellikle cephe konusu yapıların dış kısımlarının neredeyse tamamını temsil ettiğinden ve yapının bir çok özelliğini tamamen ortaya çıkardığından silikon cephe kullanımı yukarıda da bahsettiğimiz üzere artık özellikle yeni yapılarda oldukça sık bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Peki silikon cephe’nin diğer cephelerden farkı nedir ve neden bu kadar sık tercih edilir?

Cevabını yazımızın devamında anlatacağız.

Silikon cephe’nin diğer cephelerden farkı

Silikon cephelerin diğer cephelerden oldukça fazla farklı yönü mevcuttur. Öncelikle silikon cepheler diğer cephelere göre hem daha hafif hem de daha kullanışlıdır. Bunun yanı sıra estetiksel anlamda da binanızın her zaman yeni ve kaliteli görünmesine sebep olmaktadır. Silikon cephelerde ısı ve ses yalıtımı daha net bir şekilde kullanışlılığını gösterirken diğer cephelerde aynı kalite pek fazla görülmemektedir. Silikon cephelerin kullanımı oldukça kolay ve dinamiktir ve yapının her zaman aynı kalitede kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle son dönemlerde silikon cephe kullanımı oldukça fazla biçimde artmaya başlamıştır. Temizlik konusu da silikon cephenin avantajlarından bir tanesidir. Dış yapı temizliği genel olarak pek kolay olmayan bir işlemdir fakat silikon cephe üzerinde kir biriktirmemek ile beraber zaman içerisinde biriktirdiği kir de uzun vadede diğer cephelerin yaptığı birikimler ile aynı derecede değildir. Bu da silikon cephe kolaylıklarından bir tanesi olarak gösterilebilir.

Silikon cephe fiyatları

Silikon cephe fiyatları genel olarak firmadan firmaya göre değişim gösterse de genel olarak il genellerinde hep aynı düzeydedir. Silikon cephe fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan hususların en başında illerin kendilerine göre yapısal özelliklerinin olmasıdır. Piyasa da bu konuda oldukça belirli bir unsur olmakla birlikte piyasadaki bazı iniş çıkışlarla da fiyatlar genel anlamda değişkenlik gösterebilir durumdadır. Silikon cephe yaptırmak konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan bir tanesi aslında fiyat değil kalitedir. Çünkü her zaman yüksek fiyatta olan işlemlerin genel olarak kaliteli olduğu zannedilmektedir. Fakat bu yanlış bir algıdır.

Bu sebepten dolayı öncelikle iyi bir firma bulmalı ve kaliteli bir hizmet almak için harekete geçmelisiniz.